2024. március 3. Zarándoklat Andocsra

2024.03.07

2024. március 3. A balatonszemesi plébániáiról zarándoklatot indult Andocsra, autóbusszal és gépkocsival indultunk. Az autóbusz megállt a balatonszemesi (régi) malom előtt, majd megállt még a balatonőszödi Faluház és a balatonszárszói Vén Diófa vendéglő előtt. Egyházközségünkből kb. 50 fő vett részt a zarándoklaton.

Papi és szerzetesi hivatásokért ünnepeltek szentmisét Andocson

"Együtt tudunk működni Jézus templomtisztító munkájával akkor, amikor vállaljuk a szellemi harcot, amely már a keresztségünk pillanatában elkezdődött. A bűneinktől és azok következményeitől szeretne megtisztítani bennünket az Úr Jézus Krisztus – fogalmazott Varga László megyéspüspök, akinek teljes prédikációja meghallgatható:

A szentmisén egyházközségünkből többen ministránsként szolgáltak

A szentmise után agapével várták a zarándoklaton résztevőket az andocsi testvérek.